פתרונות מנחים - פתרונות יחודיים לבעלי מוגבלויות

HeadPod -מכשיר תומך ראש  

שליטת הראש החסרה של זאבי גרמה לכך היה לו קשה להיות שותף במגוון פעילויות יומיומיות בכיתתו. רוב הזמן הראש היה מונח על החזה ומידי פעם במאמץ הוא הרים את ראשו למספר שניות בלבד שלאחריהן שוב הראש נפל למטה. רוב היום פניות הצוות החינוכי / טיפולי לזאבי היו "זאבי תרים את הראש", "זאבי תסתכל אלי", פנייה שמתסכלת את הילד והצוות ללא קשר לתוצאה הסופית של הרמת הראש. בזמן האכילה היה צורך להחזיק לזאבי את המצח כלפי מעלה ולהאכיל אותו, מה שהקשה על זאבי להיות שותף פעיל באכילה והקשה על המטפלים הן להאכיל את זאבי והן לגרום לו ללמוד להיות שותף פעיל בהורדת האוכל מכלי האוכל.

זאבי הוא ילד נבון אשר יכול להשתמש בלוח תקשורת ולבחור פעילות אהובה עליו, אך שליטת הראש החסרה האטה את תהליך הלמוד ותסכלה הן את זאבי והן את מטפליו.

מזה כשנתיים זאבי משתמש בהדפוד ( הילד הראשון בארץ אשר הותאם לו המכשיר ) ומאז חלה התקדמות הן בתפקודו והן ביכולות הלמידה שלו.

כדברי מורתו " היום אני לא מוותרת על ההדפוד ואף איש צוות בכיתתי לא מוותר על שימוש בו, למרות שנראה שמסורבל להרכיב את המכשיר כל פעם מחדש, למדנו להפעיל את המכשיר כך שתוך מספר דקות אנחנו מרכיבים אותו והוא נשאר כל היום עם ההדפוד" " עבור זאבי ועבורנו נפתח עולם חדש של פעילויות שהרבה יותר קל ליישם אותן עם ההדפוד"
צוות הדרכה לילדים לקויי ראיה אשר הגיע מארצות הברית להדריך את הצוות הטיפולי בבית הספר יכל לקדם את תוכניות העבודה עם זאבי לתוכניות לימוד מתקדמות יותר בזכות ההדפוד.

ההדפוד הוא מכשיר תיפקודי אינו מחליף תמיכת ראש ויכול לשמש לתפקודים נבחרים בלבד כגון – אכילה, הפעלת לוחות תקשורת ממוחשבים או עם תמונות, שימוש במחשב ועוד.

שמוש בהדפוד מסייע לחזק את שרירי הצוואר שכן הוא אינו מגביל את תנועתיות הצוואר והראש אלא מאפשר תנועה לכל הכיוונים ומונע את נפילת הראש על החזה.
 
פתרונות מנחים - התאמת פתרונות ישיבה, שכיבה ועמידה לבעלי מוגבלויות       טלפון:  052-2861325 ,   פקס: 08-9716236