פתרונות מנחים - פתרונות יחודיים לבעלי מוגבלויות

אודותינו

אפרת שנהוד, מרפאה בעיסוק.  BOT, MSc
 
מרפאה בעיסוק יותר משני עשורים. במהלכם התמחיתי בתחום התאמות ציוד ואביזרי עזר לילדים ומבוגרים עם לקויות מוטוריות .

סיימתי תואר ראשון באוניברסיטה העברית  בירושלים ותואר שני באוניברסיטת חיפה. 
במסגרות עבודתי עבדתי בבית חולים "אלין" בירושלים, בתל השומר ביחידה לטכנולוגיה שיקומית במחלקת שיקום ילדים, כאחראית על תחום ההושבה והניידות. כיום אני עובדת במגזר הפרטי בתחום של יעוץ והתאמות הושבה ופתרונות יחודיים, וכן מרכזת את תחום התאמת הציוד והניידות במספר מוסדות חינוכיים ברחבי הארץ, בנוסף נותנת יעוץ לבתי ספר ומוסדות של משרד העבודה והרווחה במסגרת התאמות של תכניות ניהול מנחים.
במסגרת התמחותי בהתאמות מערכות ישיבה הגיתי ופיתחתי בשיתוף עם מר רון סילברמן – אורטוטיסט מומחה מחברת יעד אורטופדיה , מערכות ישיבה אורטוטיות אשר בנויות על פי מידות גופו של האדם היושב, תומכות במבנה השלד של הגו ומאפשרות תמיכה לגב ומתיחה לעמוד שדרה.

הנסיון שלי מלמד אותי ששימוש בציוד שאינו מתאים משפיע ויכול לגרום לשינויים במבנה הגוף של ילדים ואנשים מבוגרים עם לקויות מוטוריות.  אני מאמינה שלכל ילד ולכל אדם מגיע לשבת לשכב ולעמוד במנח המתאים ביותר עבורו אשר ישמור על מבנה גופו וימנע שינויים והידרדרות של מבנה הגוף. אני מאמינה שישיבה במנח הנכון ביותר, שכיבה במנח ישור ועמידה יומיומית ישפיעו על התפקוד וההתפתחות של הילדים.

במסגרת שנות עבודתי המקצועית הרציתי  בכנסי הושבה וניידות בינלאומיים בארצות הברית ובאירופה, בנוסף העברתי קורסי הושבה למוגבלים בתנועה לצורך תעודת הרשאה מטעם משרד הבריאות. וכן קורס הושבה למתקדמים המוכר לגמולי השתלמות על יד אוניברסיטת פיטסבורג , ארצות הברית.

כיום נפלה בזכותי האפשרות להיות חלק מצוות הדרכה עולמי של קורסים של ארגון הבריאות העולמי בתחום התאמת כסאות גלגלים ומערכות ישיבה. 
 
פתרונות מנחים - התאמת פתרונות ישיבה, שכיבה ועמידה לבעלי מוגבלויות       טלפון:  052-2861325 ,   פקס: 08-9716236