פתרונות מנחים - פתרונות יחודיים לבעלי מוגבלויות

אודותינו

נאוה גלקופ פיזיותרפיסטית נוירוהתפתחותית PT, MSc
 
אני פיזיותרפיסטית בוגרת תואר ראשון  מאונ' תל אביב ותואר שני בפיזיותרפיה עם התמחות בנוירופדיאטריה מאוניברסיטת   UCL-University College London    שבלונדון,אנגליה.  
 
בעשרים שנות עבודתי, עבדתי במסגרות שיקומיות שונות וביחידות להתפתחות הילד בארץ ובחו"ל ,והתמחתי בעבודה התפתחותית עם אוכלוסיית התינוקות ועם ילדים עם שיתוק מוחי. 
כיום אני אחראית על צוות מקצועות הבריאות במוסד חינוכי, מטפלת בקליניקה פרטית,שותפה במיזם פרטי לטיפול רב מקצועי ייחודי בארץ ונציגה בלעדית של  postural care בארץ . אני מדריכה במסגרות טיפוליות, מרצה ומעבירה קורסים וסדנאות הן במסגרות אקדמאיות שונות בארץ והן בכנסים בארץ באירופה ובארה"ב.  
במקביל לעבודתי יזמתי והשתתפתי במספר מחקרים בתחום הפדיאטריה. תחומי העניין והמחקר בעבר ובהווה - התפתחות, אימון על treadmill ושיקום הגפה העליונה בילדים עם שיתוק מוחי, לקות ראיה על רקע מוחי (CVI) והשפעותיה על התפתחות תנועה בילדים,יישום תוכנית ניהול מנחים בילדים עם שיתוק מוחי ברמת תפקוד נמוכה (GMFCS 4,5) וכתיבת מטרות אישיות מדידות במסגרות חינוך מיוחד ומרכזי טיפול.
 
במהלך השנים הניסיון שלי לימד אותי לדרוש תקופות קצובות של אינטנסיביות בטיפול,להיות מדוייקת ומוגדרת במטרות הטיפול וקשובה לילדים להורים ולמטפלים. למדתי לזהות את התזמון המתאים לשילוב תחומי התערבות נוספים שיקומיים ורפואיים. והרצון שיש בי לאפשר תנועה ואימון אינטסיבי תוך שמירה על מבנה הגוף הביא אותי למציאת ציוד ופתרונות חדשניים בכל מקום שבו עבדתי.
בעיני,עבודה התפתחותית שיקומית דורשת אמונה ויצירתיות רבה בכדי להתאים לכל ילד ולכל משפחה את התוכנית המתאימה להם לשילוב מקסימלי במשפחה ובקהילה.

אני שמחה להתנדב שנים רבות כחברת צוות רב מקצועי של המרפאה להפרעות תנועה ביחידה  לנוירולוגיה של הילד במרכז הרפואי שערי צדק בירושלים, וכחברת וועד העמותה להתפתחות הילד ושיקומו בישראל, בצוותים בהם אני  שותפה פעילה בין השאר בארגון הכנסים השנתיים לצוותים המקצועיים.

אני גרה בירושלים עם בן זוגי ואם לארבעה ילדים .
אפרת שנהוד, מרפאה בעיסוק.  BOT, MSc
 
מרפאה בעיסוק יותר משני עשורים. במהלכם התמחיתי בתחום התאמות ציוד ואביזרי עזר לילדים ומבוגרים עם לקויות מוטוריות .

סיימתי תואר ראשון באוניברסיטה העברית  בירושלים ותואר שני באוניברסיטת חיפה. 
במסגרות עבודתי עבדתי בבית חולים "אלין" בירושלים, בתל השומר ביחידה לטכנולוגיה שיקומית במחלקת שיקום ילדים, כאחראית על תחום ההושבה והניידות. כיום אני עובדת במגזר הפרטי בתחום של יעוץ והתאמות הושבה ופתרונות יחודיים, וכן מרכזת את תחום התאמת הציוד והניידות במספר מוסדות חינוכיים ברחבי הארץ, בנוסף נותנת יעוץ לבתי ספר ומוסדות של משרד העבודה והרווחה במסגרת התאמות של תכניות ניהול מנחים.
במסגרת התמחותי בהתאמות מערכות ישיבה הגיתי ופיתחתי בשיתוף עם מר רון סילברמן – אורטוטיסט מומחה מחברת יעד אורטופדיה , מערכות ישיבה אורטוטיות אשר בנויות על פי מידות גופו של האדם היושב, תומכות במבנה השלד של הגו ומאפשרות תמיכה לגב ומתיחה לעמוד שדרה.

הנסיון שלי מלמד אותי ששימוש בציוד שאינו מתאים משפיע ויכול לגרום לשינויים במבנה הגוף של ילדים ואנשים מבוגרים עם לקויות מוטוריות.  אני מאמינה שלכל ילד ולכל אדם מגיע לשבת לשכב ולעמוד במנח המתאים ביותר עבורו אשר ישמור על מבנה גופו וימנע שינויים והידרדרות של מבנה הגוף. אני מאמינה שישיבה במנח הנכון ביותר, שכיבה במנח ישור ועמידה יומיומית ישפיעו על התפקוד וההתפתחות של הילדים.

במסגרת שנות עבודתי המקצועית הרציתי  בכנסי הושבה וניידות בינלאומיים בארצות הברית ובאירופה, בנוסף העברתי קורסי הושבה למוגבלים בתנועה לצורך תעודת הרשאה מטעם משרד הבריאות. וכן קורס הושבה למתקדמים המוכר לגמולי השתלמות על יד אוניברסיטת פיטסבורג , ארצות הברית.

כיום נפלה בזכותי האפשרות להיות חלק מצוות הדרכה עולמי של קורסים של ארגון הבריאות העולמי בתחום התאמת כסאות גלגלים ומערכות ישיבה. 
 
פתרונות מנחים - התאמת פתרונות ישיבה, שכיבה ועמידה לבעלי מוגבלויות       טלפון:  052-2861325 ,052-6654299      פקס: 08-9716236